O nas

Kilka słów o nas


Restauracja została założona w 1993 roku. Serwowane potrawy są inspirowane kuchnią regionalną. Całoroczny, utrzymany w góralskim stylu lokal może pomieścić 280 osób. Obiekt oddalony jest od ścisłego centrum miasta o około 2 km. Restauracja znajduje się w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Małą Kopę.Gościu drogi, odwiedź nasze progi!

Sala Kominkowa


W saia kominkowej od wielu już lat każdego dnia palimy w kominku. Ogień daje ciepło i przytulną atmosferę. To sala, w której przyjmujemy grupy do 100 osób. Tutaj odbywają się też koncerty regionalnych muzyków i tańce góralskie.

Sala Główna


W głównej sali znajduje się bar, gdzie nasz barman serwuje piwo z beczki lub bardziej wyszukane drinki. W tej sali wita nas Duch Gór, którego legenda sięga średniowiecza.

Antresola


To miejsce, z którego możemy podglądać zarówno główną salę jak i kominkową. Kameralnie umiejscowiony stół na 10 osób jest miejscem najchętniej rezerwowanym w naszej restauracji.

W naszej restauracji odbywały się już liczne imprezy okolicznościowe
W okresie letnim zapraszamy na taras zewnętrzny

Karpacz

Leżący u stóp uroczych Karkonoszy z górującą nad otoczeniem Śnieżką - najwyższym wierzchołkiem - Karpacz rychło został miejscowością wypoczynkową. Przełom XIX i XX wieku to rozbudowa kolei, a z nią postęp rozbudowy miejscowości. To także ośrodek sportów zimowych - narciarstwa, saneczkarstwa - z początkiem XX wieku urządzane były w tym miejscu pierwsze turnieje. Wtedy również wybudowano skocznię narciarską Orlinek i tor saneczkowy.